Pašaizsardzību Taekwon-do sāk mācīt sportistiem, kuri ir izgājuši atestāciju uz 6.gupu. Pašaizsardzība sākot ar 4.gupu ir iekļauta eksāmenu normatīvos. Šeit noteikumi ir daudz savādāki, drīzāk varētu teikt, ka noteikumu vispār nav. Šī disciplīna ir paredzēta Taekwon-do studentu sagatavošanai pastāvošajām dzīves grūtībām, lai mācētu sevi aizstāvēt ārpus treniņu zāles (Do Jang), ja gadās kāds nepatīkams incidents. Taekwon-do Hosin Sul iekļauj sevī elementus no visdažādākajām korejiešu cīņas mākslām. Hosin Sul iekļauj sevī sekojošas tēmas apmācības secībā:

1. Pašnodrošināšanās kritienos.
Šeit students mācās pareizi krist, lai nepieciešamības gadījumā krītot neiegūtu traumas. Piezemēties krītot ir jāprot no visdažādākajiem stāvokļiem, augstumiem un caur kūleņiem. To iemācīties ir samērā grūti un prasa ļoti ilgu laiku praktiskām nodarbībām.

2. Sāpju paņēmieni.
Šeit studentam ir labi jāapgūst cilvēka ekstremitāšu locītavu iespējas un jāmācās pretinieka locītavas ievest sāpju zonā no kuras tam vairs nav izredžu izkļūt, kā rezultātā tas zaudē spēju turpināt uzbrukumu.

3. Metieni.
Šeit students mācās izvest no līdzsvara pretinieku ar pēc iespējas mazākiem enerģijas patēriņiem. Metienu arsenāls Taekwon-do sistēmā nav sevišķi plašs, tie nepieciešami tikai, lai atbrīvotos no satvērieniem vai nobeidzot kādu no aizsardzības fāzēm.

4. Atbrīvošanās no satvērieniem.
Daudzi uzbrukumi saistās ar satvērieniem aiz rokām, kājām, kakla, matiem, apģērba u.c.. Lai veiksmīgi izpildītu aizsardzību ir nepieciešama kustību brīvība, jāmāk ātri no tiem atbrīvoties. Priekš katras situācijas iemācīties atbrīvoties no satvērieniem ir ļoti grūti, jo tas ir ļoti ilgi apgūstams, bet ir jāzina, kā atbrīvoties no jebkura satvēriena ar vismaz trīs dažādām kombinācijām.

5. Aizsardzība no sitieniem ar rokām.
Šo sadaļu var labi izmantot tie, kas ir trenējies ne mazāk kā par diviem gadiem, jo šeit nepieciešama ļoti laba reakcija un labi koordinētas kustības.

6. Aizsardzība no sitieniem ar kājām.
Šeit taktika ir gandrīz tāda pati, kā aizsargājoties no sitieniem ar rokām.

7. Aizsardzība pret sitieniem ar koku.
Visi sitieni ar priekšmetiem ir vairāk vai mazāk viena rakstura. Pēc vēziena rakstura var prognozēt sitiena virzienu un apstādināt roku ar priekšmetu sitiena sākumā neprasa sevišķas piepūles. Tādēļ cīnoties ar pretinieku kuram rokās ir garš priekšmets ir jācenšas tam piekļūt tuvāk, tādejādi liedzot viņam izmantot priekšmeta graujošo spēku. Tas protams ir iespējams tikai pēc ilgiem un nopietniem treniņiem vairāku gadu garumā.

8. Aizsardzība pret sitieniem ar nazi.
Grūtākais aizsardzībā pret sitienu ar nazi ir pastāvīgā kontrole ar nazi bruņotajai rokai visā kustības garumā līdz atbruņošanas mirklim. Par cik jums nav zināms kādā virzienā pretinieks veiks uzbrukumu, ir jāmāk aizsargāties pret uzbrukumiem ar nazi no augšas, sāniem, no lejas un durošiem sitieniem taisnā virzienā.

9. Aizsardzība pret uzbrukumu ar pistoli.
Pašaizsardzību pret pretinieku, kurš bruņots ar pistoli var atļauties tikai jau pieredzējis Taekwon-do meistars, tādēļ ka jebkura pieļautā kļūda var maksāt dzīvību. Tādēļ šie pašaizsardzības paņēmieni prasa ļoti lielu pacietību un darbu līdz jūs to varēsiet izdarīt automātiski.

10. Aizsardzība guļus stāvoklī.
Šis ir viens no sarežģītākajiem pašaizsardzības veidiem, jo kustības ir ļoti ierobežotas un jāprot pareizi novērtēt telpu un savu stāvokli tajā, lai varētu atbrīvoties no pretinieka satvēriena vai izvairīties no sitiena un beidzot neitralizēt pretinieku.

11. Aizsardzība pret sitieniem ar smagiem priekšmetiem.
Šeit ir jāizvairās no tieša kontakta ar tiem, bet jāmeklē iespēja piekļūt tuvāk pretiniekam un izpildīt vajadzīgo paņēmienu, lai pretinieks nespētu izmantot priekšmetu pret jums.

"Pat pašā bezizejas stāvoklī vajag censties būt objektīvam un nepadoties savām emocijām. Vajag it kā uz visu skatīties no malas, auksti analizēt notiekošo, tā vietā, lai ietu pavadā savām jūtām".