Organizācija

Latvijas sporta klubs "ELDO" kā sabiedriska organizācija ir dibināts 1995.gada 24.februārī. Tā darbības mērķis ir veicināt sporta popularitāti un attīstību Latvijā un aiz tās robežām, organizēt atpūtas pasākumus iedzīvotājiem un popularizēt veselīgu dzīves veidu, iesaistīt republikas iedzīvotājus kluba sekcijās. 

Galvenais kluba darbības veids ir Korejas cīņas māksla Taekwon-do (I.T.F.) popularizēšana Latvijā.

Kopš 2004.gada 1.decembra LSK "ELDO" ir Latvijas Taekwon-do ITF asociācijas biedrs, un kopš 2005.gada 20.maija Starptautiskās Taekwon-do federācijas (ITF) un Eiropas Taekwon-do federācijas (AETF) biedrs.
2008. gada 28.martā organizācija tika pārreģistrēta un tai izmainīts arī nosaukums uz "ELDO SPORTS". Reģ.Nr.40008113428.

2022.gadā Latvijas Taekwon-do ITF asociācija, kurā iekļauts arī mūsu klubs, izstājas no Starptautiskās Taekwon-do federācijas (ITF) un Eiropas Taekwon-do federācijas (AETF). No 2022.gada 30.marta Latvijas Taekwon-do ITF asociācija, kuras sastāvā ir arī mūsu klubs ir uzņemta Globālajā Taekwon-do federācijā (GTF) un no 2022.gada 16.maija ir uzņemta Starptautiskajā Chang Hon Taekwon-do federācijā (ICTF).


Vadība

Kluba prezidents un instruktors: Armands Šaltenis (V dans);

 

Mērķi
Sporta kluba galvenie mērķi ir:
Taekwon-do un citu sporta veidu attīstības veicināšana Latvijā;
Garīgi un fiziski attīstītas sabiedrības veidošana;
Bērnu un pusaudžu piesaistīšana fiziskām nodarbībām un aktīvai atpūtai kvalificētu instruktoru vadībā; 
Jaunu darba vietu radīšana;
Latvijas un Rīgas prestiža celšana Taekwon-do sfērā.

 

Instruktori

Pašlaik klubā darbojas viens Starptautiskās Taekwon-do federācijas atestēts instruktors.
Armands Šaltenis (V dans – melnā josta);

Treniņu bāze

No kluba dibināšanas brīža par kluba biedriem ir uzņemti aptuveni 500 cilvēki un aktīvajā sportā iesaistīti 46 cilvēki vecumā no 3 līdz 43 gadiem. Sporta kluba bāze ir Matīsa ielā 78.


Mūsu sasniegumi

Kopš kluba pastāvēšanas brīža esam piedalījušies gandrīz visos Latvijas mēroga turnīros un čempionātos. Mūsu kluba vecākais instruktors piedalījās X. Pasaules čempionātā un 107.starptautiskajā Taekwon-do seminārā, kuru vadīja TKD dibinātājs - ģenerālis Choi Hong Hi (9.dans). Piedalījāmies Vācijas atklātajos Taekwon-do čempionātos 2000. un 2001. gadā, kur pirmajā izcīnījām 2.vietu, bet 2001.gadā mūsu kluba audzēknis Artjoms Mastihins kļuva par Vācijas TKD čempionu. Pašlaik kluba rezultatīvākais sportists ir Miks Jurjāns, kurš Pasaules čempionātā izcīnīja 9 vietu. Esam piedalījušies arī Starptautiskajos turnīros Slovākijā, Čehijā, Polijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Krievijā u.vc.. Tāpat piedalījāmies veselību veicinošās nometnēs Latvijā un Polijā. Kluba instruktori ir mācījušies un atestēti pie augstas klases starptautiskajiem instruktoriem Chon Dae Yong (7.dans, Koreja), Pang Chol Nam (7.dans, Koreja), Vjačeslava Semenkova (7.dans, Latvija), Jerzy Jeduts (8.dans, Polija).